Drewniane elewacje z desek sosnowych – wszystko, co musisz wiedzieć od A do Z

Drewniane elewacje z desek sosnowych – wszystko, co musisz wiedzieć od A do Z

Elewacje drewniane wykonane z desek sosnowych to doskonały sposób na dodanie do domu zarówno stylu, jak i naturalnego piękna. Zanim jednak będziesz mógł cieszyć się zaletami tych drewnianych elewacji, musisz wcześniej zadbać o kilka szczegółów.

W tym artykule znajdziesz wszystkie informacje i wskazówki, które musisz wiedzieć, jeśli chodzi o elewacje drewniane. Zaczniemy od A i będziemy kontynuować aż do Z.

Dlaczego niestandardowa fasada z drewna jest świetną inwestycją dla Twojego nowego domu?

Średnia żywotność fasady domu wynosi od 15 do 20 lat. Dlatego naturalne jest inwestowanie w projekt, który będzie trwał i nie będzie wymagał wymiany ani naprawy po kilku latach.

Inwestycja w niestandardową drewnianą elewację może być najlepszą opcją dla nowego domu, ponieważ zapewnia doskonałą równowagę stylu architektonicznego i oszczędności kosztów, a także korzyści dla środowiska.

Czy elewacja drewniana sprawia, że domy są bardziej energooszczędne?

W ostatnich latach elewacja drewniana zyskuje na popularności. Chociaż niektórzy uważają, że chodzi tylko o estetykę, wygląd drewna ma wiele zalet.

Jeśli chodzi o domy, na proces budowy składa się wiele czynników. Obejmuje to materiały użyte do elewacji domu. Dowiedzieliśmy się, że domy z drewnianą elewacją mają niższą emisję CO2 i mają lepszą izolację termiczną, co czyni je energooszczędnymi. Najlepsze jest to, że tego typu fasady są wykonane z drewna przyjaznego dla środowiska.

Jakie są ważne względy przy wyborze odpowiedniego rodzaju sekwoi do swojego domu?

Rodzaj sekwoi, który wybierzesz do swojego domu, zależy od tego, do czego chcesz go wykorzystać.

  Ile kosztuje budowa małego domu o powierzchni do 100m2? Przewodnik po cenach i kosztach budowy

Wiadomo, że sekwoje rosną bardzo szybko i zapewniają dużo cienia w miesiącach letnich, a zimą pozostają chłodne. Są idealne na taras lub patio, ale mogą nie być najlepszym wyborem, jeśli mieszkasz w miejscu, w którym jest dużo śniegu, ponieważ ich igły prawdopodobnie spadną na podłogę lub meble.

Ile kosztuje zbudowanie drewnianej elewacji na istniejącym domu?

Aby zorientować się w kosztach, średni koszt budowy drewnianej elewacji frontowej wynosi od 48 000 do 82 000 zł. Jest to bez kosztów usług architektonicznych, które mogą być potrzebne do prac projektowych. Pamiętaj, że dotyczy to tylko elewacji, a nie jakichkolwiek zmian w istniejących funkcjach domu.

Jak najlepiej dbać i konserwować drewniane drzwi wejściowe i okna?

Nie możemy odmówić długowieczności i piękna, jakie drewniane drzwi wejściowe i okna zapewniają domom. Często są podziwiane za ich estetykę. Jednak fronty drewniane są również podatne na zaniedbania.

Fronty drewniane mogą stracić połysk, jeśli nie są regularnie czyszczone. Najlepszą porą na ich czyszczenie jest wiosna, kiedy pogoda jest wystarczająco ciepła, aby szybko wyschły. Poza tym należy pamiętać, że pasta do mebli nie nadaje się do drewnianych frontów, ponieważ może z czasem spowodować uszkodzenia. Zamiast tego użyj środka do czyszczenia drewna lub roztworu octu, aby przetrzeć drzwi wejściowe lub okno – pomoże to w usuwaniu wszelkich plam bez ryzyka uszkodzenia oryginalnej tekstury drewna.

Share This Post

Post Comment